"Zawsze mnie smuci, kiedy ludzie spodziewają się po innych tego, co najgorsze, zamiast tego, co najlepsze. Czasem nie doceniamy młodzieży."

"Bóg nigdy nie mruga" R. Brett

wtorek, 30 sierpnia 2011

Top 10: miejsca znane z literatury, które chcielibyśmy odwiedzić

Ponieważ mamy dzisiaj ostatni dzień wakacji, chcę zabrać Was w podróż po krainach literatury. Co Wy na to? Czy któreś z Was chciałoby się znaleźć w wymienionych poniżej miejscach? Otóż zacznijmy ostatnią wakacyjną podroż! (PS. Miejsca są wypisane w sposób przypadkowy, nie ma tu znaczenia żadna kolejność).

TAJEMNICZY OGRÓD

Tajemniczy ogród jest jednym z miejsc, które chciałabym odkryć, poznać. Oczywiście nie sama. Bo co to za przyjemność cieszyć się z tajemniczego, nieznanego, nowo poznawanego samemu? Trzeba koniecznie mieć towarzysza, by móc w pełni zasmakować tajemniczości ogrodu ;)

PERON 9 I 3/4


Który fan Pottera nie chciałby wsiąść do Hogwarts Express? Ale przedtem oczywiście spotkać się z przyjaciółmi na peronie 9 i 3/4! Tylko trzeba pilnować, żeby się nie spóźnić, bo inaczej pocałujecie barierkę... ;)

POLSKA PRZE ROKIEM 1989


Bardzo mnie ciekawi tamtem czas w historii Polski. A jako, że urodziłam się w 1995 to nawet moja metryka nie pamięta tamtych czasów. A moją ciekawość pobudzają opowiadania rodziny, ale także książki. Niezliczone ilości książek!

ZAMEK KAMIENIEC W ODRZYKONIU


To właśnie tutaj Aleksander Fredro znalazł inspirację do napisania słynnej "Zemsty". Tam jest również sławetny mur, który stał się przyczyną konfliktu między Cześnikiem a Rejentem. Skoro to tam Fredro znalazł natchnienie do napisania dzieła życia, to ja chciałabym się tam dokładnie rozejrzeć...

KRAINA CZARÓW


Kraina Czarów jest zapewne jednym z dziwniejszych, a zarazem ciekawszym miejsc stworzonych w literaturze. A skoro i dziwne, i ciekawe to czemu by tam nie zajrzeć? Jeżeli byłaby okazja to robię wycieczkę w tamte strony. Czy ktoś jeszcze się pisze na odwiedziny w krainie Lewisa Carrolla?

HOGWART

Uwielbiam serię o Potterze. Koniecznie chciałabym zobaczyć Hogwart. Lochy, Wielka Sala, Skrzydło Szpitalne, boisko do quidditcha, pokoje wspólne i cała reszta. Ta szkoła ma w sobie zdecydowanie magię. I to jaką! ;)


LONDYN, BAKER STREET 221B

Chciałabym zasiąść w fotelu w obecności Holmesa i Watsona, i razem z nimi rozwiązywać tajemnice. To dzięki słynnemu detektywowi pokochałam kryminał ;) Myślę, że w lokum Sherlocka znalazłabym wiele ciekawych rzeczy...

KSIĘGARNIA ES
Y FLORESY

Nie dość, że mogłabym tu spotkać Hermionę Granger, to w dodatku znalazłabym kilka ciekawych pozycji do studiowania magii ;) Tyle książek i wszystkie o czarach, magii i różnych takich. I mogłabym to mieć ;)

KRAINA CARA GROCHA

Tam dopiero się musi dziać! Czary, czary i jeszcze raz czary. No i ten dwór cara Grocha. I w ogóle to całe miasteczko. Dzieją się tam różne dziwne rzeczy, a ktoś musi przecież nad tym zapanować. No kto inny jak nie ja? ;)

SZKOCJA
To tutaj miała miejsce akcja kilku romansów i powieści obyczajowych, które czytałam. Bardzo podobały mi się opisy Szkocji. I choć wszystkie rysowały ten region jako bardzo surowy i nieprzyjazny, to mnie strasznie tam ciągnie. Wiecie - kilty, Loch Ness i piękne krajobrazy ;)
****

I tym pięknym akcentem kończymy wakacje. Teraz trochę złośliwości: Wszystkim tym którzy nie ukończyli jeszcze szkół przypominam, że jutro właśnie one Nas zapraszają. I tak będą Nas zapraszać przez kolejne 10 miesięcy... ;)

5 komentarzy:

 1. To ja zabieram się z Tobą do Tajemniczego ogrodu i krainy Cara Grocha ^^ PS. Coraz bardziej podoba mi się zabawa zorganizowana przez Futbolową i chyba sama zacznę w niej brać udział ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Miejsca związane z Harrym Potterem - cudowne! Chętnie wybiorę się tam z Tobą :)

  Tajemniczego Ogrodu co prawda nie brałam u siebie pod uwagę, ale całkowicie o tym miejscu zapomniałam! A to jedno z moich dziecięcych marzeń, ach :)

  Dziękuję, że dołączyłaś do zabawy :)

  Meme,
  koniecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie miejsca uwielbiam, trafiłaś idealnie :) Zabrakło mi jedynie Zielonego Wzgórza i Alaski, chociaż nie mogę sobie przypomnieć w jakiej książce ta druga była tłem opowieści... :)

  O szkole wolę nie pamiętać, ja wracam na szczęście tylko na 8 miesięcy, ale wcale mnie to nie cieszy - matura... ;/

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że przeważają miejsca z Harry'ego. Też bym je chętnie zobaczyła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja bym chętnie zabrała się z Tobą do Krainy Czarów, uwielbiam ten klimat. Poza tym obowiązkowo Esy Floresy i Hogwart :)

  OdpowiedzUsuń