"Zawsze mnie smuci, kiedy ludzie spodziewają się po innych tego, co najgorsze, zamiast tego, co najlepsze. Czasem nie doceniamy młodzieży."

"Bóg nigdy nie mruga" R. Brett

sobota, 3 października 2015

Powrót w miejsca dwa...

Ile razy stąd znikałam i znów wracałam?  Po kilku miesiącach podjęłam decyzję, że wrócę tutaj i znów zacznę publikować recenzje. Zrobiłam tu też nieco porządku, zmieniłam wygląd, uszykowałam kilka recenzji, aby zapewnić sobie i Wam zapas interesujących tekstów na bardziej zapracowane dni i tygodnie. Być może to nieco dziwne, że wracam teraz, gdy rozpoczyna się rok akademicki, ale najwyraźniej potrzebowałam odpocząć od wszystkiego. Delektowałam się wolnym czasem spędzanym na powietrzu, z książką i orzeźwiającymi napojami w upalne dni.


Drugie miejsce, w które powróciłam to moja uczelnia Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że czeka mnie kolejny ciekawy rok w tych murach. Mam nadzieję, że będzie to rok nie tylko pracowity, ale także satysfakcjonujący.

Od góry prezentuje się Blogostan Joanny Opiat-Bojarskiej, lektura już zakończona przeze mnie. Kolejna jest Polska tragedia neoklasycystyczna, Pan Tadeusz, Wybór pism Kazimierza Brodzińskiego oraz Rozprawy literackie Maurycego Mochackiego - to są lektury na najbliższe dni. Natomiast ogromna "cegła" na samym dole, czyli Romantyzm to podręcznik, kompendium wiedzy na cały najbliższy semestr. Na zdjęciu nie znalazła się Drzazga Ewy Nowak - wierzę, że uda mi się przeczytać coś także dla przyjemności.

Cieszę się, że tu powróciłam i mam nadzieję, że dam radę trwać tu nadal. Niebawem po długiej przerwie pojawi się tu kolejna recenzja, zapraszam :)

3 komentarze:

 1. Bardzo ładny i wymagający stosik, jak sądzę. Cieszę się, że wróciłaś Kochana! Zostań na dłużej! :)
  PS Ładniutko tutaj u Ciebie!
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj ponownie i mam nadzieję, że zagościsz już na dłużej.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że do nas wracasz (czasem taki odpoczynek jest potrzeby - nieważne, czy dłuższy czy krótszy).
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń