"Zawsze mnie smuci, kiedy ludzie spodziewają się po innych tego, co najgorsze, zamiast tego, co najlepsze. Czasem nie doceniamy młodzieży."

"Bóg nigdy nie mruga" R. Brett

niedziela, 6 listopada 2011

Zwariowany miesięcznik: listopad 2011

Pierwszy odcinek cyklu o rzeczach różnych - muzycznych, książkowych, filmowych czy innych mniej lub bardziej bzdurnych. Do stworzenia mojego blogowego miesięcznika zainspirowała mnie Giffin (zrobiła to nieświadomie zapewne xD) Dziś zapraszam na ZWARIOWANY MUZYCZNY MIESIĘCZNIK.
Podrzucam Wam polskie piosenki, które ostatnio podbijają moje serce. I nie tylko to robią, bo przecież służą w trakcie nauki czy czytania książek ;)

Krzysztof Krawczyk "Bo jesteś ty" - ta piosenka ze specjalną dedykacją dla Meme (Ty wiesz o co chodzi ;)
Seweryn Krajewski "Nie jesteś sama" - nie pamiętam gdzie ją usłyszałam po raz pierwszy. Ale po występie Klaudii Kulawik w "Mam talent" od razu mi się przypomniała.
Yugopolis & Maciej Maleńczuk "Ostatnia nocka" - cóż, przypadek sprawił, że usłyszałam ją kilkakrotnie w radiu. A że mam słabość do głosu Maleńczuka...
Ryszard Rynkowski & Andrzej Zaucha "Baby, ach te baby" - reklama filmu "Baby są jakieś inne" powinna wszystko wyjaśnić ;)
Ich Troje "Kochać kobiety" - przypomniały mi o niej koleżanki na urodzinach jednej z nich ;)
Skaldowie "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" - tym razem reklama napojów "Tymbark"(:
Andrzej Zaucha "Czarny Ali Baba" - właściwie totalny przypadek, że wylądowała na dysku mojego komputera. i przypadkiem wpadła mi w ucho :)
T. Love "Nie, nie, nie" - tu raczej celowość niż przypadek.
Lady Pank "Kryzysowa narzeczona" - ostatnia podróż samochodem i radio "Złote przeboje"
Ryszard Rynkowski "Nie budźcie marzeń ze snu" - kolejne zrządzenie losu
Andrzej Zaucha & Ryszard Rynkowski "Byłaś serca biciem" - jak wyżej
Kajah & Goran Bregovic "Śpij kochanie śpij" - tu wspomnienia mnie naszły ;)
Maanam "Po to jesteś na świecie" - muzyka z filmu "Ile waży koń trojański?"

W większości piosenka mają już swoją kilkuletnią (co najmniej kilku) historię. A jednak wciąż pobrzmiewają w radio, wciąż je ktoś nuci pod nosem (nie tylko ci starsi nucą, młodzi też!), wciąż ktoś śpiewa (a że w pustym domu to inna sprawa ;)

A Wy macie jakieś polskie piosenki, które Wam ostatnio towarzyszą?

3 komentarze:

 1. "Bo jesteś ty" - nie słyszałam tego całe wieki, świetna piosenka :) Yugopolis & Maciej Maleńczuk to całkiem niezłe połączenie, ostatnio przekonuję się do niego coraz bardziej. "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" to po prostu moja miłość, uwielbiam nucić tę piosenkę :D O! I jest "Kryzysowa narzeczona", już zdążyłam o niej zapomnieć... A mnie ostatnio męczą Bracia z piosenką Za szkłem czy Jeszcze raz (lubię głos wokalisty) i wspomniane Yugopolis ale z trochę starszym kawałkiem - Miasto budzi się :)

  Bardzo mi miło że podsunęłam Ci pomysł i skorzystałaś z niego po swojemu, pomysł z polskimi piosenkami bardzo przypadł mi do gustu ;) PS. Byłam ostatnio na zakupach, przypomniała mi się Twoja recenzja Stokrotek w śniegu i podsunęłam koleżance pomysł kupna. Teraz mam nadzieję, że jej się spodobają :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Eta ! Ta dedykacja... Jak to zobaczyłam śmiać mi się chciało. A może jednak nie śmiać... Znów miałam te dziwne, ale przyjemne uczucie z czasu czytania "Zakładu o miłość" ;D Podzielam twoje zdanie do m.in. "Kochać kobiety" ^^ Chciałabym zobaczyć Twoją minę, kiedy zobaczysz jaki to piękny filmik nagrałam kiedy to śpiewałyście ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Giffin - prawdę mówiąc zastanawiam się czy nie kupić "Stokrotek" siostrze pod choinkę. Muszę się szybko zdecydować!

  Meme - pokazjusz mi ten filmik jutro w trybie now! (ha ha, ci nasi koledzy z klasy i ich teksty ;)

  OdpowiedzUsuń