"Zawsze mnie smuci, kiedy ludzie spodziewają się po innych tego, co najgorsze, zamiast tego, co najlepsze. Czasem nie doceniamy młodzieży."

"Bóg nigdy nie mruga" R. Brett

środa, 16 czerwca 2010

[2] Barbara Kosmowska "Buba"Wydawnictwo Literackie, 2007
Liczba stron: 252
Literatura polska
Ocena: 8/10


„Buba” jest czwartą wydaną powieścią Barbary Kosmowskiej. Książka dorobiła się także nagrody głównej w konkursie „Uwierz w siłę wyobraźni” i kontynuacji Pt. „Buba – sezon ogórkowy”.

Buba ma szesnaście lat. Ma także zapracowanych rodziców, niezdecydowaną starszą siostrę i dziadka, który przepuszcza pieniądze w totolotka. Dziewczyna radzi sobie ze wszystkim sama. Zakochana w Adasiu, nie dostrzega, że ma wielbiciela… Ale w końcu nadchodzą zmiany i co się z tym wiąże, kłopoty i niedopowiedzenia… Czy Buba znajdzie pełnię szczęścia, którego szuka?

„Bubę” przeczytałam jednym tchem. Najbardziej ‘udaną’ postacią moim zdaniem jest dziadek Henryk. Z przyjemnością się czyta jego złośliwe komentarze i niestworzone opowieści. Prosty język, sympatyczne postacie oraz zabawne i czasem niedorzeczne sytuacje sprawiają, że książka wciąga.

Podsumowując książka idealna dla gimnazjalistów. Lubię książki polskich pisarek/pisarzy, jednak nie wszystkie spełniają moja oczekiwania. Ta podołała zadaniu i zachwyciła mnie. Wart poświęcić jedno czy dwa popołudnia na tą książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz