"Zawsze mnie smuci, kiedy ludzie spodziewają się po innych tego, co najgorsze, zamiast tego, co najlepsze. Czasem nie doceniamy młodzieży."

"Bóg nigdy nie mruga" R. Brett

piątek, 18 czerwca 2010

[23] Ewa Nowak "Diupa"Wydawnictwo Egmont, 2008
Literatura polska
Ocena: 8/10

Moje zdanie:
Druga część serii Ewy Nowak. Musze przyznać, że także bardzo fajna. Chociaż spodziewałam się bliższego powiązania z Gwidoszami („Wszystko tylko nie mięta”). Ale są tylko przyjaciółmi. Jedna z bohaterek ma genialne imię: Damroka. Musze przyznać, ze nie spotkałam się z takim imieniem. Rodzeństwo Rybackich ma bardzo ciekawie dobrane imiona: Wiktor i Wiktoria. I tytułowa Diupa. Po prostu cudowna papuga. Wprowadza wiele zamieszania do spokojnej rodziny Rybackich. Niezły pomysł z przywoływaniem zimy. Ciekawe czy działa w drugą stronę? ;) Rzecz jasna są też problemy uczuciowe bohaterów. Ale równoważą je inne niecodzienne zdarzenia rodzinne. Polecam.
Opis:
Wiktor i Wiktoria. Niby takie zwykłe rodzeństwo. A ile problemów na nastoletniej głowie! Reszta rodziny, także ma swoje małe tajemnice. Babci, jak dotąd pannie na wydaniu, marzy się ślub. Wiktor spotyka Damrokę. Wika plącze swoje życie tak bardzo, że bardziej chyba się nie da. Nie mały udział w życiu Rybackich ma Diupa, papuga z nikąd. Czy ta niezwykłą papuga będzie inspiracją do ksiązki? Jak Wika rozwiąże swoje problemy?
Cytat:
„Ojciec wychylił się z kuchni w fartuchu z napisem SZANUJ MĘŻA SWEGO MOŻESZ MIEĆ GORSZEGO”

„Homo sapiens to żaden szczególnie wyróżniający się gatunek”

„Miłość to taki wypełniacz. Zastępuje wszystko”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz